پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار 


به مناسبت آغاز ماه ذی الحجه

سالروز ازدواج با برکت حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) تهنیت باد

حضرت علي علیه السلام آن چنان با متانت، دلجويي و احترام در برابر ناراحتي و شكوه حضرت زهرا علیهاالسلام برخورد مي نمايد كه حضرت فاطمه علیهاالسلام آرام مي گيرد و مي فرمايد: خداوند، مرا كفايت مي كند. و بدين گونه كار آنها را به خدا وامي گذارد و ساكت می‌شود.

نقش الگو در زندگي


من در اين باديه، صاحب‌نظری مي‌جويم
راه گم كرده ام و راهــبري مي جويم

زندگي مشترك حضرت فاطمه و علي علیهماالسلام براي ما و تمامي خانواده هاي مسلمان، بهترين الگو است. آنان چنان با عشق، صفا، محبت و صداقت با همديگر زندگي مي كردند كه مطالعه فرازهايي از زندگاني آن دو بزرگوار، براي همه درس آموز است. در اين مقاله چند درس از زندگي حياتبخش آن گراميان را به نظاره مي نشينيم:
گل باصفاي خانه
صفا و شادابي كانون خانواده، به حضور بانشاط «زن» بستگي دارد؛ امّا نشاط و سرزندگي يك زن به محبت «مرد» وابسته است. حضرت علي علیه السلام در باره لطافت شخصيت زن فرمود: « فَإِنَّ الْمَرْأَةَ رَيْحَانَةٌ وَ لَيْسَتْ بِقَهْرَمَانَةٌ؛ زن، گل بهاري است، نه پهلواني سخت كوش.» زن همانند گل است و به راستي، طراوت يك گل، مرهون مراقبت هاي باغباني مهربان است تا در سايه مواظبت و انس با آن، از جلوه، زيبايي، عطر و رنگش، بهره و لذت برد و روحش از ديدار آن تازه گردد. بنابراين هر گونه رفتار خشونت آميز و قهرگونه، آرامش و نشاط خانه را به هم مي ريزد.
آرامش زندگي در سايه مدارا
كوتاه آمدن در مسايل خانوادگي مانند خطاي همسر و فرزندان و يا حساس نشدن در مقابل عادات و سليقه هاي ناموزون اعضاي خانواده، سعادت دنيا و آخرت و عزّت و سربلندي در پي دارد و بنيان خانواده را از تزلزل و فروپاشي باز مي دارد. خداوند در توصيف مؤمنان مي فرمايد: «آنان خشم خود را فرو مي برند، لغزشهاي مردم را عفو مي كنند و خداوند، نيكوكاران را دوست دارد.» علي علیه السلام هم در توضيح اين آيه فرمود: «در هر حال با همسرت مدارا كن و با او به شيوه اي نيكو رفتار نما تا زندگي باصفا و آرامي داشته باشی!

عبدالکریم پاک‌نیا تبریزی/ماهنامه مبلغان

منبع: ذی طوی

زمان ارسال : چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤٠١٩٨٤ / بازدیدها : 2160

ارسال مطلب توسط: روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه