پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
صفحه اصلی > اخبار 


معاون تبلیغ و امورفرهنگی حوزه مطرح کرد :

سوال رهبر معظم انقلاب از مدیر حوزه های علمیه: هنر را چه کرده اید؟

حجت الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ امورفرهنگی حوزه‌های علمیه در دیدار با هنرمندان طلبه در مدرسه معصومیه قم بیان داشتند: امروز نیاز به هنر و کاربردی ساختن آن در حوزه احساس می‌شود اما متأسفانه تاکنون بر روی ساختار آن کار نشده است.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه» حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه شامگاه دوشنبه سوم تیر در جمع طلاب هنر حوزه های علمیه اظهار کرد: در گذشته اگر کاری در خصوص هنر حوزوی و ساماندهی آن نشده است به جهت ناهموار بودن زمین و وجود سنگلاخ بوده است، امروز شرایط دیگری فراهم شده  است و نگاهی نو گرا وجود دارد.

وی ادامه با اشاره به نگاه جدی مقام معظم رهبری به موضوع هنر در حوزه تصریح کرد: معظم له 2 بار از آیت الله اعرافی در خصوص هنر و وضعیت آن در حوزه سوال کرده اند که ؛ « هنر را چه کرده اید؟».

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه ادامه داد: امروز غایت کار حوزه تبلیغ و ترویج دین و معارف اسلامی است، هنر بهترین ابزار لازم برای کمک به یک مبلغ است که می تواند اثر تبلیغ را بر جان و دل مخاطب بگذارد.

حجت الاسلام والملسمین نبوی بیان کرد: امروز طرح جامعی در این خصوص تدوین به حوزه های علمیه ابلاغ شده است، اما کار هنر مثل کار با لودر نیست که وقتی کار می کند سر و صدا داشته باشد،‌باید زمان خود را سپری کند تا روزی شاهد به ثمر نشستن بیش از پیش این نهال هایی که کاشته ایم باشیم.

وی تأکید کرد: امروز مرکز هنر و رسانه در مجتمع تبلیغ حوزه علمیه فعال است و می بایست هر گروه نسبت به طرح ها و برنامه هایی که دارد اهتمام داشته باشند تا این جامعه هنری به آن جایگاهی که می بایست داشته باشند برسند.

زمان ارسال : سه شنبه ٤ تير ١٣٩٨ / شماره خبر : ٤٠٧٦٨٥ / بازدیدها : 1245

ارسال مطلب توسط: روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه