پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > اخبــــار 


معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

بازدید مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه‌های علمیه از معاونت تبلیغ حوزه

 

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه‌های علمیه به منظور بازدید از معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در این معاونت حضور پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه‌های علمیه به منظور بازدید از معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در این معاونت حضور پیدا کردند.
بر اساس این گزارش، در این دیدار حجت الاسلام و المسلمين رحیمیان، رئيس دبيرخانه شورای عالی حوزه های علميه، حجت الاسلام و المسلمين اخويان رئيس بازرسي شوراي عالی و حجت الاسلام و المسلمین صالحی مسئول طرح و برنامه شورای عالی از بخش‌های مختلف معاونت تبلیغ بازدید و نشستی با مدیران این معاونت داشتند.
در ابتدای این بازدید حجت الاسلام والمسلمین حسین ملانوری معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های معاونت تبلیغ پرداخت.
سپس میهمانان محترم با حضور در مدیریت‌های معاونت تبلیغ، از نزدیک با فعالیت‌های این معاونت آشنا شدند و گفت و گویی نیز با هر یک از مدیران و کارشناسان معاونت تبلیغ داشتند.
در پایان این بازدید حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه‌های علمیه در نشستی با حضور مدیران معاونت تبلیغ از تلاش‌های این معاونت تقدیر نموده و اظهار داشت: تبلیغ، میوه نهال حوزه و محصول حوزه است و تربیت مبلّغ یکی از مهمترین اهداف حوزه می‌باشد. مقدس ترین کار در حوزه، تبلیغ دین است و به همین میزان باید به آن توجه نمود. متأسفانه گاهی در میان برخی حوزویان نگاه حداقلی به تبلیغ می‌شود که این نگاه باید اصلاح گردد.
 
 
در گذشته تبلیغ فقط در منبر خلاصه می‌شد و مردم استقبال خوبی از منابر و سخنرانی‌ها داشتند و سخنوران مشهوری بودند که با اخلاص و عمل صالح به خوبی تبلیغ دین را انجام می‌دادند؛ همچنان که در حال حاضر نیز این گونه تبلیغ رونق دارد؛ اما شرایط کنونی متفاوت از گذشته شده و همه چیز تغییر کرده است. ابزارها و شرایط تبلیغی متفاوت شده و شبهات و رقبای تبلیغ دینی زیاد شده‌اند.
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه، سیاستگذاری جهت مقابله با هجمه‌هایی که علیه دین و اسلام ناب محمدی می‌شود را لازم دانستند و گفتند: معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه باید مرجع تبلیغ دین باشد. هنر معاونت تبلیغ باید شناسایی استعدادهای مختلف طلاب در تبلیغ دین باشد و در جذب طلاب به توانمندی‌های ویژه آنان توجه و عنایت خاصی شود.
 
 
 
 

زمان : يکشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٠ / شماره خبر : ٤١٨٨٧١ / بازدید : 196

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه