معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
صفحه نخست|آرشیو اخبار|ارتباط مستقیم با معاونت|ورود به ايميل سازماني|ورود به سرویس پیامک
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 
اخبار > کمبود بودجه معضل اصلی اعزام مبلغ برای ماه مبارک رمضان


معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه اعلام کرد:

کمبود بودجه معضل اصلی اعزام مبلغ برای ماه مبارک رمضان

معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه کشور گفت: در صورت تخصیص اعتبار لازم، آمادگی اعزام هشت هزار مبلغ در ماه مبارک رمضان را داریم.

معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه کشور گفت: در صورت تخصیص و جذب اعتبار لازم برای ماه مبارک رمضان، آمادگی اعزام هشت هزار مبلغ به شهرها و روستاهای دور افتاده سراسر کشور را داریم.

حجت الاسلام محمد حسن نبوی، معاون تبلیغ حوزه های علمیه کشور، در حاشیه همایش دانش افزایی مدیران مدارس یازده استان کشور، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، اجرای طرح هجرت در کشور را مثبت ارزیابی کرد‌ و اظهار کرد: از رسالت‌های مهم و اساسی حوزه‌های علمیه تربیت مبلغان دینی و اعزام روحانیون طرح هجرت است.

وی رصد‌کردن توطئه‌های دشمنان را از وظایف خطیر روحانیون طرح هجرت عنوان و اظهار کرد: روحانیون طرح هجرت با رصد کردن توطئه های دشمنان و پاسخگویی به شبهات دینی جوانان می‌توانند نقشه مؤثری در خنثی‌سازی شبیخون فرهنگی دشمن داشته باشند.

به گفته این استاد حوزه و دانشگاه، اختصاص‌نیافتن بودجه کافی، معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور را جهت سازماندهی و اعزام مبلغان به مناطق محروم با مشکل روبه‌رو کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین ‌نبوی ابراز امیدواری کرد: در صورت تخصیص و جذب اعتبار لازم، آمادگی اعزام هشت هزار مبلغ به شهرهای و روستاهای دور افتاده سراسر کشور را در ماه مبارک رمضانداریم.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه کشور بودجه تبلیغ کشور را در مقایسه با بودجه سازمانها و دیگر ارگانهای فرهنگی را نزدیک به صفر عنوان کرد و افزود: به جرات می توانم بگویم که با مبلغ پرداختی به یک مربی فوتبال در کشور می توان هر ساله پنج هزار مبلغ به روستاها و مناطق محروم کشور اعزام کرد.

این مقام مسؤول، طرح هجرت بلند مدت را تأثیرگذارتر از طرح هجرت کوتاه مدت اعلام کرد و گفت: طرح هجرت بلند مدت با عنایت به پایگاه قوی مردمی که توسط روحانی در منطقه ایجاد می شود، می تواند در گسترش معارف دینی و حل پاره ای از مشکلات منطقه موفق تر عمل کند.

حجت الاسلام نبوی اضافه کرد: متاسفانه به سبب کمبود اعتبار مجبور به اعزام کوتاه مدت روحانیون در مناسبت‌های مختلف هستیم.

قابل ذکر است، حجت الاسلام محمد حسن نبوی، معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه به منظور شرکت در دومین دوره دانش افزایی مدیران مدارس یازده استان کشور به ارومیه سفر کرده است.
تاریخ ارسال مطلب : يکشنبه ٢ مرداد ١٣٩٠ / شماره خبر : ٨٩٩٦٥ / تعداد بازدید : 3899

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلی | ارتباط با معاونت | سایت جامع تبلیغ
 

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیّه می باشد.