پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار > آرشیو اخبار حوزه 


دانشنامه مجازی حضرت زهرا(س) به ‌روزرسانی شد

دانشنامه حضرت زهرا(س) با افزايش 300 مطلب و در مجموعه با 883 مطلب شامل مقاله، گزيده كتاب، پرسش و پاسخ و چكيده پايان‌نامه به همت محققان و پژوهشگران پایگاه اطلاع رسانی اسلامی حوزه نت، در فضای مجازی قرار گرفت.

دانشنامه حضرت زهرا(س) با افزايش 300 مطلب و در مجموعه با 883 مطلب شامل مقاله، گزيده كتاب، پرسش و پاسخ و چكيده پايان‌نامه به همت محققان و پژوهشگران پایگاه اطلاع رسانی اسلامی حوزه نت، در فضای مجازی قرار گرفت.

 

مدیر پایگاه حوزه نت هدف از به روزرسانی اين دانشنامه تسهيل در امر پژوهش و تحقيق محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه عنوان کرد.

حجت الاسلام احمد اکبری افزود: در دانشنامه حضرت فاطمه زهرا(س) كليه اطلاعات با طبقه‌بندی 883 مطلب در قالب 19 نمايه جهت مشاهده و استفاده كاربران ارائه شده است.

وی با اشاره به نمايه‌های اصلی اين دانشنامه بيان داشت: «ولادت فاطمه(س)»، «حضرت فاطمه (س) در دوران رسالت»، «حضرت بعد از رحلت پدر»، «شهادت و دفن حضرت زهرا (س)»، «زيارت حضرت فاطمه، ام‌ابيها (س)»، «صفات آسمانی صديقه­ كبری(س)» و «سيره و آموزه‌های رفتاری حضرت زهرا (س)» از جمله نمايه‌های اين دانشنامه است.

این محقق پژوهشگر حوزوی، ادامه داد: «احاديث و آموزه‌های گفتاری حضرت(س)» و «فاطمه زهرا (س) و زن» را از نمايه‌های اصلی معرفی و اعلام كرده است: «فاطمه (س) و فاطميون»، «زنان راوی احاديث حضرت فاطمه (س)»، «حضرت(س) در آئينه قرآن و احاديث» و «حضرت فاطمه(س) از نگاه ديگران» از دیگر نمايه‌های خواندنی اين دانشنامه می باشند.

مدیر پایگاه حوزه نت خاطرنشان کرد:‌ علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به این دانشنامه از مطالب عناوینی از جمله «ولادت فاطمه(س)»، «حضرت فاطمه (س) در دوران رسالت»، «حضرت بعد از رحلت پدر»، «شهادت و دفن حضرت زهرا (س)»، «زيارت ام‌ابيها (س)»، «صفات آسمانی صديقه كبری(س)» و «سيره و آموزه‌های رفتاری حضرت زهرا (س)» بهره گیرند.

حجت الاسلام اکبری یادآور شد: « كوثر پيامبر(ص)در آئينه شعر و ادب»، «پرسش و پاسخ درباره حضرت زهرا (س)»،«كتاب، كتاب‌شناسی، مقاله‌شناسی و نرم‌افزارهای فاطمی» همچنين «پايان‌نامه‌های فاطمی»، «ويژه‌نامه‌های ام‌الائمه(س) در مجلات» از ديگر نمايه‌های دانشنامه حضرت فاطمه زهرا(س) هستند.

وی ادامه داد:‌ «فدک»، «خطبه فدكيه»، «فاطمه(س) و رفتار زنان در خانواده»، «فاطمه (س) و فعاليت اجتماعی زنان»، «تسبيح حضرت فاطمه(س)، پلكان ملكوت»، «مقام علمی و مصحف حضرت فاطمه(س)»، «فاطمه زهرا(س) الگوی كامل» از جمله ديگر نمايه‌های اين دانشنامه می باشند.

حجت‌الاسلام اکبری به نمايه‌های ديگری از جمله «كتاب‌شناسی حضرت زهرا (س)» و«معرفی نرم‌افزارهای فاطمی» اشاره و تصريح كرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت استفاده از اين دانشنامه به بخش دانشنامه‌های پايگاه اطلاع‌رسانی حوزه مراجعه کنند.

برای مشاهده دانشنامه حضرت زهرا سلام الله علیها اینجا کلیک کنید

منبع: خبرگزاری حوزه

زمان ارسال : يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩١ / شماره خبر : ٣٠٠٦٤٦ / بازدیدها : 1972

ارسال مطلب توسط: روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه