پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


حجت الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ حوزه:

اربعین باعث شده شیعیان کشورهای مختلف جهان احساس هویت کنند

جلسه ارزیابی و گزارش فعالیت های تبلیغی روحانیون در سفر زیارتی اربعین حسینی در معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، صبح امروز دوشنبه 29 مهرماه جلسه ارزیابی و گزارش فعالیت‌های تبلیغی روحانیون در سفر زیارتی اربعین حسینی در معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه برگزار شد.
در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین نبوی ضمن توصیف ابعاد مختلف سفر اربعین به بررسی نکات مثبت و برخی از مشکلات آن پرداختند.
ایشان اظهار داشتند: پدیده اربعین را باید با سه نگاه بین‌المللی، ملی و رفتاری تحلیل و بررسی کرد.
مثلا وقتی می‌بینیم از ۵۳ کشور جهان در سفر اربعین شرکت می کنند، بدین معناست که ۵۳ هسته مقاومت در جهان به نفع تشیع و علیه استکبار جهانی، آن هم با محوریت ایران شکل گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: جریان بزرگداشت و مراسم پیاده روی اربعین حسینی باعث شده برخی از شیعیان کشورهای مختلف جهان احساس هویت کنند.
ایشان ضمن تآکید بر لزوم تغییر نگاه از زاویه اقتصادی و فرهنگی گفتند: از نظر ملی هم اولا با نگاه کلان اقتصادی به نفع ایران است. مثل مبادلات اقتصادی ایران و عراق و رشد توریست عراقی به ایران نمونه آشکار از این رشد اقتصادی کشور است. از نظر فرهنگی هم عراقی ها در حوزه رفتار و بهداشت از ایرانی ها تاثیر گرفته اند و از آن طرف رشد فرهنگی موکب داری ایرانی ها، متاثر از اربعین و موکب داری عراقی ها است.از این روی اربعین یک اردوی فرهنگی و مذهبی است.
ایشان بیان داشتند: برگزاری نماز جماعت ایرانی ها و نمازجماعت ترکیبی عراقی و ایرانی رشد خوبی داشت.
 برعکس تبلیغات غلط، میزان پذیرایی میزبانان عراقی از زائران اربعین حسینی نسبت به سال‌های گذشته بیش از سی درصد افزایش پیدا کرده بود.
اگر چه هنوز بی‌تدبیری برخی از مسئولان در ارائه سرویس‌های مختلف به زائران دیده می‌شود ولی میزان آن نسبت به سال‌های گذشته و ایجاد زیرساخت ها بهتر بود.
در ابتدای جلسه، برخی از کارشناسان معاونت تبلیغ نیز به نکاتی از قبیل رشد چشمگیر استقبال مردم از مراسم اربعین امسال، شور و اشتیاق غیرقابل توصیف جوانان و خانواده ها، و از طرفی به فعالیت برخی از فرقه ها، حاشیه سازی ها و فعالیت تبلیغی، عدم یا ضعف امکانات ارتباطی برای بازتاب رسانه ای در فضای مجازی و... اشاره کردند.
 
 
 
زمان ارسال : دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨ / شماره خبر : ٤٠٩٥٧٥ / بازدیدها : 577

ارسال مطلب توسط: روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه