پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور:

سرمایه‌گذاری برای فضای مجازی، از هزینه های خسارت آن کم می‌کند

 

حجت الاسلام و المسلمین نبوی در نشست با اعضای قرارگاه سایبری حوزه علمیه استان سمنان گفت: سرمایه گذاری برای فضای مجازی، از هزینه های خسارت آن کم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه» حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حسن نبوی، در نشست با اعضای قرارگاه سایبری حوزه علمیه استان سمنان، با اشاره به اهمیت فضای مجازی و فعالیت درست در این عرصه اظهار داشت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی فضای مجازی قتلگاه جوانان و نوجوانان ما شده است و باید دشمن را از این فضا بیرون کرد.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه الآن جنگ ما در فضای مجازی است، تصریح کرد: یکی از خسارت های فضای مجازی جنگ و آشوب های در جامعه است و هرچه برای فضای مجازی سرمایه گذاری کنیم از هزینه های دیگر کم می شود.

وی با تاکید بر شناسایی نیروهای با استعداد و آموزش دیده برای فعالیت در عرصه فضای مجازی افزود: هرچه برای آموزش سرمایه گذاری کنیم، سود کرده ایم و تا می توانید از نیروهای خوش فکر، با استعداد و آموزش داده در این فضا استفاده کنید.

حجت الاسلام و المسلمین نبوی با اشاره به لزوم شبکه سازی شدن خاطرنشان کرد: باید در عرصه فضای مجازی به صورت شبکه ای و متصل به یکدیگر گام برداشت و با وحدت و همگرایی و همراهی با یکدیگر بهتر میتوان یک پیام را منتقل کرد.

وی با اشاره به لزوم جاذبه محور بودن پیام ها و مطالب در عرصه فضای مجازی گفت: تأثیر تصویر در واقع در بسیاری از موارد بیشتر از گفتار است و به دنبال تولید و ارائه محتوا با تولید کلیپ های کوتاه در فضای مجازی باشید و یکی از عمده کارها در فضای مجازی کم بودن جاذبه آن است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به شیوه پاسخگویی به شبهات در عرصه فضای مجازی افزود: پاسخ به شبهه باید در خود فضای شبهه صورت گیرد و اگر شبهه ای را در فضای دیگری پاسخ بدهید در گسترش آن شبهه در بطن جامعه کمک کرده‌اید.


زمان : يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨ / شماره خبر : ٤١٠٧٣٣ / بازدید : 2231

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه