پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


به مناسبت درگذشت آیت الله مصباح یزدی

سلوک معنوی و روحانی و اخلاقی از نقاط مهم زندگی آیت الله مصباح یزدی بود

 

مدیر حوزه‌های علمیه کشور، در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی، با صدور پیامی، ضایعه رحلت این عالم فرزانه را تسلیت گفت.

آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه، با صدور پیامی ارتحال عالم ربانی، معلم اخلاق و فیلسوف برجسته حوزه های علمیه، آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت و در پی این مصیبت، دروس حوزه های علمیه در تاریخ سیزدهم دی ماه را تعطیل اعلام کرد.
 
متن پیام به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
انا لله و انا الیه راجعون
 
خبر ارتحال علامه مجاهد و فیلسوف گرانمایه و مفسر فرزانه و فقیه انقلابی حضرت آیت الله مصباح یزدی اعلی الله مقامه الشریف برای حوزه های علمیه تکان دهنده و غمبار و اسف انگیز بود.
 
این چهره تابناک از پیشگامان نهضت و انقلاب اسلامی و از یاران وفادار امام خمینی (ره) و رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی مد ظله العالی و مرزبان اندیشه ناب اسلامی و مدافع آرمان ها و ارزش های اصیل انقلاب و استوار در همه فراز و فرودها و حوادث و فتنه ها بود و در دفاع از اصل ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب اسلامی شجاع و پیشگام و عمارصفت اقدام می کرد و لایخاف فی الله لومة لائم.
 
آن شخصیت بزرگ در فلسفه اسلامی از صاحب نظران برجسته و دارای نظریات بکر و نو و برخوردار از اندیشه ای دقیق و نقاد و آگاه به اندیشه های فلسفی غرب و فلسفه های مضاف بشمار می آمد و دقت ها و موشکافی های ایشان فراموش شدنی نیست و آثار ماندگار فلسفی و فکری ایشان گنج فاخر و دستمایه وزین برای حوزه های علمیه و دانشگاه ها و مراکز علمی و فلسفی داخل و خارج از کشور است.
 
آن فقید سعید در قلمروی فلسفه های مضاف و علوم انسانی و اجتماعی از منظر اسلامی پیشگام و آغازگر و در طراحی نظامات فکری اسلام مبتکر و پیشاهنگ بود.
 
از لطائف بارز در زیست پر برکت ایشان می توان به نوآوری های برجسته و اندیشه های مبتکرانه در قلمرو نظامات آموزشی و پژوهشی و مدیریتی حوزه و پیشگامی در تحول حوزه اشاره کرد و از رهگذر فکر عمیق آن مرحوم مرزهای دانش های اسلامی و حوزوی گسترش یافت.
 
از نقاط مهم زندگی ایشان سلوک معنوی و روحانی و اخلاقی و بهره گیری از استادان معرفت و معنویت مانند امام خمینی ره، علامه طباطبایی ره و آیت الله بهجت ره بود.
 
افزون بر آثار و نوشتار نور افشان ایشان، خیل عظیم شاگردان و دست پروردگان گواه بر کارنامه فاخر و ارزشمند وی است.
 
آن استاد سفرکرده و به لقای الهی پیوسته با کوله باری از توشه های معنوی و عرفانی ان شاء الله در پیشگاه خداوند مهربان سرافراز و مأجور و برای حوزویان و دانشگاهیان مصباح هدایت خواهد بود.
 
آن فقیه پارسا به مجاهدان راه خدا و ایثارگران و محور مقاومت و شهیدان سرافراز و شهید حاج قاسم سلیمانی عشق می ورزید و مقدر بود تا در ایام فاطمیه و سالگرد شهادت آن شهید مقاومت به دیار ابدیت بپیوندد.
 
فقدان آن علامه زاهد و پارسا و شکیبا را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع عظام و حوزه های علمیه و مردم شریف و شاگردان و علاقه مندان و بیت مکرم و آقازادگان گرامی و صهر ارجمند ایشان تسلیت و تعزیت عرض می کنم و روز شنبه سیزدهم دی ماه را به احترام آن مرحوم و در ایام فاطمیه و سالگرد شهادت شهید سلیمانی، حوزه های علمیه را تعطیل اعلام می نمایم و علو درجات آن فقید سعید و شکیبایی و پاداش نیک الهی را برای بازماندگان محترم و استمرار راهشان را از خداوند مهربان خواستارم.
 
عاش سعیدا و مات سعیدا
 
علی رضا اعرافی
قم المقدسة
۱۲ دی ماه سال ۱۳۹۹

زمان : شنبه ١٣ دی ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤١٦٣٧٥ / بازدید : 689

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه