پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > اخبــــار 


معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه:

کمک به پاکی و درمان معتادان از برترین خدمات اجتماعی است

 

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه تصریح کرد: کمک به پاکی و درمان معتادان از برترین خدمات اجتماعی و فرهنگی در جامعه به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، حجت الاسلام و المسلمین حسین ملانوری در سخنانی در جشن بزرگ کرامت (به پاس پاکی بیش از یکسال مددجویان معتاد به مواد مخدر) که به همت کانون فرهنگی و پایگاه بسیج تخصصی بصائر در سالن همایش مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد، ضمن تقدیر از طلاب بسیجی و جهادی کانون و پایگاه بصائر و نیز همکاری سپاه و بسیج و دیگر ارگان ها در دایر کردن کمپ ترک اعتیاد کرامت اظهار داشت: حقیقتاً امروزه یکی از بزرگترین خدمات، کمک به پاکسازی معتادان در جامعه و بازگرداندن آن ها به جریان عادی زندگی و خانواده هایشان است.
 
وی افزود: بازگشت حتی یک معتاد به جامعه و خانواده اش، به طور مستقیم و غیرمستقیم خدمت به افراد بسیاری از جامعه را شامل می‌شود، ضمن آن که بی شک کسانی که در این زمینه مجاهدت کرده و در کمپ های ترک اعتیاد خدمت می کنند، اجر فراوانی نزد خدای متعال دارند.
 
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه همچنین گفت: عزیزان طلبه و روحانی که به صورت جهادی در این زمینه فعالیت می‌کنند، مشمول عنایات خاص حق تعالی هستند، چرا که گره‌گشایی از مشکلات مردم به ویژه در این مساله، اهمیت فراوانی در آموزه های دینی ما دارد.
 
حجت الاسلام لواسانی، مدیر کانون فرهنگی بصائر نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اخیر این کانون در زمینه کمک به پاکی و درمان معتادان در کمپ ترک اعتیاد کرامت ابراز داشت: ما طلبه‌ها در این جریان، با شادی شما (معتادان پاک شده) شاد بوده و با غم و اشک شما ناراحت بوده ایم و این را بدانید که شما را در جریان زندگی سالم و به دور از اعتیاد به مواد مخدر تنها نمی گذاریم.
 
وی اضافه کرد: صیانت از خانواده مددجویان و سرکشی به آنها، برگزاری جلسات مشاوره، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی میان خانواده های مددجویان با حفظ عزت و کرامت آن ها از جمله برنامه‌های این کانون بوده است.

زمان : چهارشنبه ٩ تير ١٤٠٠ / شماره خبر : ٤١٨٤٨٤ / بازدید : 204

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه